Maksem sözcüğü sözlüklerde "taksim yeri, suyun dağıtım yeri, maslak" olarak geçmektedir. Başta İstanbul olmak üzere bazı ilerimizde halen Maksemler bulunmaktadır. İstanbul’daki Taksim meydanı ismini bu tarihi mekandan almıştır. Maksemler , bentlerden şehre gelen suları evlere, çeşmelere, hamamlara dağıtmak için lüleli (borulu, musluklu) havuz ve tekneleri olan üstü örtülü su haznesi binasına verilen isimdir.

Maksem kültürümüzde suya, suyun temini, muhafazası ve dağıtımına verilen ehemmiyetin en güzel misallerinden biridir. Firmamız Maksem Pompa Sistemleri bu tarihi mirasın farkında olarak geçmişten bugüne yalnızca insanın değil bütün canlılar aleminin hayat kaynağı olan suyun aziz sıfatının bilinciyle, onu insana , hayvana, bitkiye ulaştırmak için çalışmaktadır.

Maksem Pompa Sistemleri olarak firmamız suyun yeraltından temini için sondaj kuyuları açmak ihtiyaca uygun dalgıç pompa sistemleri, endüstriyel, evsel , tarımsal ve peyzaja yönelik suyun basınçlandırılması için hidrofor sistemleri, atık su terfi pompa sistemleri planlamadan uygulamaya ve sonrasında servis hizmetlerine kadar bütün aşamalarda hizmet vermektedir.

Künye

Firma Logo
Firma Adı Maksem Pompa
Adres Abdurrahmangazi Mah., Tokat Sokak No : 26/A Sancaktepe – İstanbul
Kuruluş Tarihi 2018
Telefon +90 216 312 39 00
Fax +90 216 311 39 01
Web Sitemiz www.maksempompa.com
E-Mail bilgi@maksempompa.com
Faaliyet Alanı Derin Su Sondaj Kuyuları, Hidrofor Sistemleri, Atık Su Terfi İstasyonları, Endüstriyel Pompa Sistemleri